Language:
 • Zanim kupisz kota koniecznie przeczytaj


 • Zanim kupisz kota koniecznie przeczytaj  Proszę pamiętajcie aby decyzja o zakupie Nowego Członka Rodziny – Kociaczka była w pełni przemyślana i odpowiedzialna. Nie może być tylko chwilą euforii lub zauroczenia ewentualnie kaprysu dziecka. Nie może też być prezentem, o którym obdarowywana osoba nic nie wie. Mały Szkrabek nie jest zabawką, którą można odstawić na półkę i o niej zapomnieć na kilka dni, na czas urlopu lub na dłużej bo się znudziła. Każde zwierzę ma swoje odczucia takie same jak człowiek. Odczuwa miłość, bliskość, troskę – za to odpłaca człowiekowi tym samym i do tego bezgranicznym zaufaniem i przywiązaniem. Zawsze odczuwa głód, pragnienie i ból – jeśli tego doświadcza. To my ludzie musimy pamiętać aby zapewnić jemu wszystkie jego potrzeby.

  Trzeba pamiętać, że posiadanie Nowego Członka Rodziny – Przyjaciela jest związane z pewnymi zmianami w domu. Zmieniają się nasze przyzwyczajenia, nasz czas i przybywa nam obowiązków. Ale za to otrzymujemy od Pupila wiele radości, miłości, przywiązania i innego spojrzenia na świat.

  Każdy Maluch z naszej hodowli pozostaje z nami do co najmniej 3 – 4 miesiąca życia.
  Wychowuje się i socjalizuje z innymi kotami, ludźmi – aby później w pełni i bez problemów szybko zaaklimatyzować i zaadoptować się w Nowy Domu. Opuszczając hodowlę Maluchy nauczone są dobrych kocich manier – korzystania z kuwety i drapaka. Mają przeprowadzone wszystkie odrobaczenia, szczepienia przeciwko:
  - panleukopenii (jest to choroba wirusowa jelit),
  - kaliciwirozie (jest to choroba wirusowa układu oddechowego),
  - chalamydiozie i kociemu katarowi (są to choroby górnych dróg oddechowych),
  - białaczce (choroby układu limfatycznego i odpornościowego o podłożu nowotworowym).
  Wszystkie przeprowadzone odrobaczenia i szczepienia oraz zabiegi są wpisane do Książeczki zdrowia Kociaka lub do Paszportu.
  Maluchy mają także wszczepiony mikro chip z własnym niepowtarzalnym numerem ID.
  Opuszczając hodowlę otrzymują Rodowód pięciopokoleniowy – świadczący o jego pochodzeniu rasowym i genealogicznym przodków.
  Każdy Maluch otrzymuję również wyprawkę na pierwsze dni w Nowym Domu, w skład której wchodzą sucha i mokra karma, którą Maluch spożywał w hodowli, jego ulubione zabawki smakołyki. Nowy Opiekun podpisuje umowę zakupu Kociaczka, która określa przeznaczenie hodowlane lub poza hodowlane i warunki wraz z informacją na temat opieki i żywienia.
  Rodzice naszych Pupili są pod stałą opieką Lubelskiej Polikliniki Weterynaryjnej, która wykonuje potrzebne badania i testy na choroby zakaźne typu:
  - FELV (testy na obecność wirusa kociej białaczki),
  - FIV (na obecność nabytego wirusa niedoboru immunologicznego u kotów),
  - HCM (choroba kardiopatii – przerostu mięśnia sercowego),
  - PHD (choroba torbielowatości nerek).

  Dokładamy wszelkich starań aby nasze koty otrzymywały produkty wysokiej jakości dobrych i sprawdzonych marek.
  Karmy suche:
  - Canagan,
  - Purizon,
  - Orjen,
  - Apllaws,
  - Hills,
  - Royal Cannin Vet.
  Karmy mokre:
  - Cosma,
  - Porta 21,
  - Applaws.
  Żwirek do kuwety:
  Cat’s Best drewniany.